חוק שיקים ללא כיסוי, תשמ"א – 1981,  קובע כי בחשבון שבו חזרו 10 שיקים או יותר, בתקופה של 12 חודשים עקב אכ"מ (אין כיסוי מספיק), יוכרז החשבון כחשבון מוגבל' למשך שנה. ההשלכות של ההגבלה על חשבון הבנק רבות ולא קלות, כך לדוגמא: לקוח מוגבל אינו רשאי לפתוח חשבון בנק אחר, איסור שימוש בהמחאות ועוד.

השלכה קשה נוספת של מצב זה היא גם פגיעה בלקוח במישור העסקי, היות והגבלת החשבון מפורסמת במערכות ומאגרי מידע מגוונים כגון דו"ח חברת BDI (חברה האוספת מידע בעל ערך עסקי, שיווקי וכלכלי ומספקת אותו לגורמים המבקשים אותו). כאשר הלקוח ייבדק על ידי גוף המעוניין להתקשר עמו בהסכם או עסקה כלשהיא, הרישום בדו"ח BDI  יהיה שלילי והוא יסומן כבעל עסק ברמת סיכון גבוהה שלא מומלץ כלל לקיים עמו קשר מסחרי. ברור לכל כי רישום כזה עלול להביא לסגירתו של כל עסק. 

חשוב להדגיש כי דבר הרישום בדו"ח BDI איננו נמחק לאחר שנה עם תום תקופת ההגבלה, אלא נשמר הוא במערכות השונות למשך תקופה של 3 שנים (!).

משרדנו פועל לייצוג לקוחות, הן פרטיים והן עסקיים, אשר חשבונם הוגבל וביכולתנו לעכב את כניסתה של ההגבלה לתקוף עד למתן החלטה של בית המשפט בעניין, כאשר בפרק זמן זה יוכל הלקוח לפעול בחשבון הבנק בצורה מלאה כפי שפעל טרם הוטלה המגבלה.

היות ופרק הזמן אשר ברשות הלקוח לפנות לבית המשפט הינו קצר, יש לפנות לעורך דין המתמחה בתחום ובעל ניסיון מוכח באופן מיידי עם קבלת ההודעה בדבר ההגבלה לצורך עצירתה ומניעת נזקים כלכליים אדירים, וחלילה סגירת העסק במקרה של לקוח עסקי.

תודה,פרטיך נשלחו בהצלחה!

השאירו פרטים
ונציג יחזור אליכם: